Studium výtvarného oboru je určeno všem dětem, které rády výtvarně tvoří. Do přípravného dvouletého studia jsou přijímány děti od 5 let. Následné studium, které je určené starším dětem, je rozdělené do dvou etap: I. stupeň (sedmiletý- žáci od 7 let) a II. stupeň (čtyřletý - žáci od 14 let). Výuku starších žáků je možné profilovat jako přípravu k přijímacím zkouškám na střední školy s uměleckým zaměřením.

Při rozvoji dětské výtvarné citlivosti se snažíme opírat zejména o tradiční prostředky výtvarného vyjadřování (kresba, malba, grafika, prostorová tvorba). Skrze výtvarnou tvorbu a hru s materiálem se děti učí výtvarnému myšlení a správným senzomotorickým návykům. Snaží se tak získat hlubší náhled na okolní svět a sebe sama.

 

Pro aktuální informace o dění ve výtvarném oddělení (změny rozvrhu, prázdniny, přijímací zkoušky, výstavy, úspěchy) sledujte prosím záložku  výtvarný obor >>> aktuality.

 

 

 

 

Učitel výtvarného oboru: MgA. et Mgr. Lukáš Hašek

 

Vystudoval Ústav umění a designu a Pedagogickou fakultu v Plzni. Působí jako výtvarník, pedagog a výtvarný lektor. Pravidelně se účastnil krajinářských dílen Václava Maliny a Františka Hodonského. Své kvalifikační práce zpracovával v oborech malba a grafický design, věnoval se především tématu lesa a krajiny. Toto téma stále rozvíjí.

Kontaktní email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

 

 

 

   

 


   

Přílohy:
Stáhnout soubor (Promo plakát.jpg)Promo plakát.jpg939 kB