ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ 2021∕2022 

 

 

21. 5. 2022

Dne 21. 5. 2022 se v kostele Nejsvětější Trojice v Dýšině konal Koncert mladých kytaristů pořádaný ZUŠ Chrást, kterého se zúčastnili 2 naši žáci – Eduard Bultas a Antonín Riess ze třídy pana učitele Pavla Tomana.

10. 4. 2022

Na klavírní soutěži Klavihláska nás 10. 4. 2022 reprezentovaly dvě klavíristky - Elenka Boudová a Anička Flajšmanová. Obě naše žákyně ze soutěže přivezly ocenění nejvyšší - Zlaté pásmo. Výkon Elenky Boudové porotce zaujal natolik, že Elence předali ještě jeden diplom - tentokrát za mimořádný interpretační výkon.

Aničko, Elenko, gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy! 

22. 1. 2022

V sobotu 22.1.2022 nám z Prahy do Nýřan dvě talentované pianistky přivezly dvě ocenění. Elenka Boudová přivezla úžasné 1. místo a navíc získala další diplom - mimořádné ocenění poroty za interpretaci skladby Bohuslava Martinů a Anička Flajšmanová byla oceněna skvělým 2. místem. Soutěž Allegro byla náročná také tím, že obě klavíristky soutěžily napříč všemi hudebními nástroji. O to cennější je to úspěch. Aničce i Elence k úspěšné reprezentaci Základní umělecké školy a města Nýřany gratulujeme.

4. 12.

Účast v Praze na celostátní klavírní soutěži "Antonín Dvořák mladým" byla pro ZUŠ Nýřany opravdu úspěšná. Jedenáctiletá Elen Boudová nám z této soutěže přivezla úžasné zlaté pásmo. Navíc Elenka od poroty obdržela Mimořádné ocenění za nejlepší provedení skladby Bohuslava Martinů. Elenko, gratulujeme! 

22. 10.

V kostele sv. Prokopa se uskutečnil velmi povedený absolventský koncert Veroniky Novákové. Veronice gratulujeme k velmi pěknému výkonu, děkujeme Adéle Nedvědové za hostující číslo a Petru Gonzálezovi za vynikající korepetici. 

16. - 17. 10.

Písňová soutěž B. Martinů, Praha - Vendula Flajšmanová: čestné uznání, Veronika Nováková - 3. místo.

3. 10.

Vendulka Flajšmanová zazpívala v rámci celostátního happeningu ZUŠ Open v krásných prostorách zámku Liteň. Děkujeme za vynikající reprezentaci školy a k výkonu srdečně gratulujeme.

2. 10.

Studijní setkání Kateřiny Kněžíkové a jejích svěřenců v rámci stipendijního programu MenART - Vendula Flajšmanová a její paní učitelka Monika Pešavová.

19. 9.

Do semifinále pěvecké soutěže Teď zpívám já postoupily ve veliké konkurenci dvě naše žačky. Markétě Koutské a Adéle Nedvědové moc gratulujeme a budeme držet palce v dalších kolech soutěže!

20. - 22. 8.

Úvodní setkání stipendijního programu MenART v Kroměříži - Vendula Flajšmanová a její učitelka M. Pešavová.

STARŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

27.–29. listopadu 2020 úspěšně reprezentovaly naši školu žákyně pěvecké třídy Moniky Pešavové. Na pěvecké soutěži Pražský pěvec vybojovaly

Vendula Flajšmanová čestné uznání 1. stupně a diplom za přednes písně B. Martinů Pantoflíček.

Veronika Nováková 1. místo ve 3. kategorii, diplom za přednes písně W. A. Mozarta a cenu sympatie Hlasového centra.

 

15. 12. 2020 si v prostorách pražského Rudolfina zazpívala naše žákyně Veronika Nováková, a to v rámci absolventského koncertu klasické sekce Akademie MenART.

 

Na celostátní klavírní soutěži Beethovenovy Teplice naše žákyně Elenka Boudová opět zabodovala. V konkurenci nejlepších klavíristů pro ZUŠ Nýřany získala krásné 3. místo. Elenko gratulujeme. 

 

Dne 13.6.2020 naše žákyně Elen Boudová v mimořádně těžké konkurenci celostátní klavírní soutěže Prague Junior Note pro ZUŠ Nýřany vybojovala úžasnou 3. cenu. Elenko, gratulujeme!

 

V sobotu 13. 6. 2020 se naše žákyně Vendula Flajšmanová a Veronika Nováková v Praze zúčastnily posledního setkání stipendistů programu MENart. Děkujeme báječným mentorům Kateřině Kněžíkové a Janu Fišerovi za vstřícný přístup a množství získaných cenných rad. Všem organizátorům děkujeme za krásná setkání v opravdu skvělé umělecké atmosféře.

 

15. 5. 2020 se v rámci festivalu Pražské jaro uskutečnil on-line koncert stipendistů programu MenART. Naši školu zde úspěšně reprezentovala Veronika Nováková s árií Cherubína z opery Figarova svatba W. A. Mozarta.

 

 

 

Mezinárodní klavírní soutěž Bachovská cesta - Elen Boudová (učitelka B. Dienstbierová)

Celostátní umělecká soutěž s mezinárodní účastí Allegro - Elen Boudová (učitelka B. Dienstbierová)

Celostátní pěvecká soutěž Allegro - V. Nováková (učitelka D. Karlová)

Celostátní klavírní soutěž Prague Junior Note - Elen Boudová (učitelka B. Dienstbierová)

Okresní kola soutěží MŠMT (učitelé B. Dienstbierová, O. Římek, P. González, J. Anderle, M. Cábová)

V loňském roce Krajské kolo soutěže MŠMT v EKN (učitel P. Toman)

 

 

 

© 2007-2024 Základní umělecká škola Nýřany | realizace webprofirmy.cz